8/15/2014

"Syrenka" Camilla Lackberg


To juz szóste moje spotkanie z bohaterami sagi kryminalnej Camilli Lackberg. Autorka nie przestaje zaskakiwać i na prawde trzyma poziom. Juz poraz szósty Pani Lackberg łączy intrygę kryminalna z wydarzeniami, i z tajemnica z przeszłości.
W tej części mamy do czynienia z trudnym dzieciństwiem i z choroba psychiczna, jest znacznie mniej opisu życia prywatnego głównych bohaterów, jednak niczego to nie odejmuje książce. Jak juz wspominałam jest mniej, ale nie wcale. W ,,Syrence" naszym bohaterom nie brakuje zawirowań, w końcu zbliża sie termin porodu bliźniąt, a Patrik niestety jest bardzo przemęczony, przez co zakończenie tej części ksiazki jest na prawde mocne i zmusza do sięgnięcia po kolejna, juz przed ostatnia częśc i to niezwłocznie.
Autorka niezwykle ciekawie wymyśliła historie. Mimo, ze w pewnym momencie byłam pewna, ze rozgryzlam juz zagadkę, okazało sie, ze byłam w dużym błędzie. Zakończenie jak zwykle zaskakuje.
Mroczne tajemnice wciągają na dobre, a cała intryga kryminalna, z czasem zaczyna składać sie w jedna logiczna całość.
Kto jeszcze nie zaczął czytać Czarnej Serii, polecam zrobić to jak najszybciej, nie będziecie żałować.

CYTATY "SYRENKA":

,,Nigdy nie bedzie tak, ze wszyscy bedą cię kochać (...)lepiej mieć własne zdanie, niż próbować dogadzac innym."

,,Człowiek nigdy nie wie wszystkiego o drugim człowieku. Nawet o tym ukochanym, z którym żyje na codzień."

,,Nie miał pojęcia jak bez niej żyć. Jak żyć bez powietrza? Przecież to tak samo niemożliwe."

,,Magnus był w stanie zjeść cały tort, a i tak nic mu sie nie odkładalo na brzuchu. Jej wystarczyło spojrzeć na bułeczkę cynamonowa, by przytyć pół kilo."

,,Niektórych kobiet nic nie złamie. Mogą sie ugiac, ale nie złamią sie."

,,(...) rozmawiając z kimś, człowiek zawsze sie troche odsłania, mowi choćby w skrócie, jaki był kiedyś i co sprawiło, ze dziś jest taki, a nie inny."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz