8/01/2014

"Kręci mnie Mads Mikkelsen" Hedda H. Robertsen

Postać Alby w książce jest niesamowita i prawdziwa. Alba jest taka jaka powinna byc, by pokazać historie pokolenia marzycielek.
Hedda H. Robertsen w sposób subtelny zapoznaje czytelnika ze sfera erotycznych marzeń bohaterki swojej powieści. Erotyzm obecny jest niemalże na każdej stronie tej krótkiej tresciwej powieści.
Rekompensata za niewielka objętość ksiazki jest natężenie wypełniających ja emocji.
Autorka uświadamia odbiorcy, ze potrzeby natury seksualnej nie sa w najmniejszym stopniu powodem do wstydu. Przestrzega jednak przed straceniem zdrowego rozsądku, którego zabrakło bohaterce ksiazki.
Dzięki tej książce dowiadujemy sie m.in. gdzie jest granica miedzy miłością, a obsesja i czy jest ona widoczna.

CYTATY "KRĘCI MNIE MADS MIKKELSEN":

,,I tak postanowiłam zrobić cos z moimi uczuciami. Dolać jeszcze wiecej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek."

,,Chce stać przy nim, z głowa wciśnięta pod jego brodę, przy jego szyi. (...) Chce go pogladzic od brwi po kości policzkowe, by nasze spojrzenia spotkały sie miedzy nami. Chce spędzić z nim czas. Dzielić z nim łóżko, mieć wspólny dach nad sypialnia, ręczniki wiszące obok siebie w łazience, o poranku przekrojoego grejpfruta, z którego każde zje polowe, posypaną cukrem. Chce intymności zaufania, miłości. Wszystkiego z nim, (..). Chce go mieć."

,,Pour out a torrent of love - zalać strumieniem miłości. Jeśli kochasz, wykrzycz to. Pozwól by twój wybranek sie o tym dowiedział. Zabij, zgwalc, cokolwiek."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz