8/18/2014

"W imię miłości" Jodi Picoult


Powieść nawiązuje do problemu jakim jest molestowanie i gwałt małych dzieci. Czytając te pozycje, czytelnikowi niejednokrotnie pojawia sie w głowie pytanie - co bym zrobił/a, gdym znalazł/a sie na miejscu głównej bohaterki, matki wykorzystanego seksualnie pięcioletniego chłopca. W tym wypadku bohaterka - pani prokurator, łamie wszystkie możliwe zasady w imię miłości do swojego dziecka.
Myśle, ze poprzez te książkę, autorka próbuje nas ostrzec przed pochopnym wydawaniem na kogoś wyroków (bo co jeśli posunięty sie do naprawdę karygodnych czynów w obec niewinnego człowieka?) i samosadem.
Jak zwykle powieść tej autorki skłania do przemyśleń. Pani Picoult juz nie poraz pierwszy pisze o sprawach trudnych, istotnych, które mogą przydarzyć sie każdemu. Nie pozwala nam ona przechodzić obojętnie, obok ludzkich tragedii.
To naprawdę niesamowita ksiazka. Jest w niej mnóstwo zwrotów akcji, wciąga i intryguje. Polecam każdemu fanowi Jodi Picoult i nie tylko.

CYTATY "W IMIĘ MILOSCI'':

,,Zazdrość rodzi sie z pożądania cudzej własności. Natomiast smutek - z utraty tego co sie juz raz posiadało."

,,Moze wiec tylko wtedy będziemy umieli dobrze przeżyć zycie, gdy doświadczymy na własnej skórze jak sie żyć nie powinno."

,,Jakimi słowami wyjaśnić, ze zycie, które sie wiodło wczoraj, ma sie juz nijak do dzisiejszego życia?"

,,Nie ma czegoś takiego jak nowy początek, trzeba żyć ze świadomością popełnionych błędów."

,,Nasze zalety to najcześciej nic innego jak umiejętne maskowane wady."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz