9/20/2017

"Moje śliczne" Karin Slaughter
               Zdecydowanie każdy kto lubi thrillery nie pożałuje, że sięgnął po tą książkę. Ja też nie żałuje! Nie zawiodłam się.
Świetnie przedstawiony obraz rodziny, która próbuje poradzić sobie po tragedii, jaką jest zaginięcie córki i siostry w niewyjaśnionych okolicznościach.. Jak każdy członek tej rodziny radzi sobie ze stratą na swój własny sposób.

               Autorka porusza ciężki, ale jak ważny temat. Temat brutalnej, nielegalnej pornografii, rozprzestrzeniającej się na skalę światową. Czy do tak sadystycznych czynów może skłaniać ludzi coś poza obietnicą wielkich pieniędzy? Wygląda na to, że tak. Patologiczny wzór ojca wystarczy, by w dorosłym życiu iść w jego ślady.
Czytając tę pozycje, sami do końca nie wiemy komu możemy zaufać. Kto jest tym dobrym, a kto tym złym?

               Książka wciąga od pierwszej strony, czytelnik wciąż chce więcej i więcej... Zaskakująca na każdym kroku. Zdecydowanie jest to pozycja od której trudno się oderwać.
Opisy niektórych scen są szczegółowe i brutalne. "Moje śliczne" to wstrząsająca lektura, która nie pozwala czytelnikowi oderwać się od siebie ani na moment. Genialna fabuła. Książka jest często porównywana z równie świetnym filmem "8 milimetrów".

               To moja pierwsza książka tej autorki, utwierdziła mnie ona w przekonaniu, że warto poznawać i próbować zagłębić się w lekturę nowych, dopiero poznanych autorów.
Zdecydowanie polecam tę pozycję!

               Czy filmy odnalezione na komputerze to tylko realistyczna gra aktorów, czy może na taśmach faktycznie mordowane są dziewczyny? Przekonajcie się sami.


CYTATY "MOJE ŚLICZNE":

,,Niezależnie od tego jak daleko się ucieka, zawsze kończy się na początku."

,,Małżeństwo. Tak to nazwał, choć tacy mężczyźni jak Paul nie żenią się z kobietami. Oni je posiadają. Kontrolują je. Są nienasyconymi żarłokami, pochłaniają kobietę w całości, a potem jej kośćmi czyszczą sobie zęby."

,,(...) ceną za słuchanie plotek jest to, że ktoś inny będzie plotkował o tobie."

,,Ale człowiek już taki jest z natury, że pragnie rzeczy niemożliwych."

,,Zachwycało mnie wszystko co mówiła i co robiła. Bardzo lubiłem książki, które czytała. Uwielbiałem jak myśli. Uwielbiałem to, że na mnie patrzyła i dostrzegała we mnie coś, co sam tylko czasem ulotnie widywałem."2 komentarze:

  1. Czytałam w zeszłym roku, to bardzo mocna książka. Polecam Ci również książkę Blondynka, niebieskie oczy- to prequel Moich ślicznych . Książki Karin Slaughter biorę w ciemno, bo jest mistrzynią thrillera.

    Pozdrawiam a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

    OdpowiedzUsuń