10/18/2014

"Dobre intencje" Joy Fielding


Pani Fielding poraz kolejny napisała na prawdę dobrą pozycję, w której przedstawia ona emocje porzuconej kobiety, a z drugiej strony emocje porzuconego mężczyzny.
Książka zaczyna się całkiem banalnie. Po wielu latach wspólnego małżeństwa on zostawia ją dla innej kobiety. Nagle ona odbiera telefon od męża kobiety dla której zostawił ją mąż. To na prawdę ciekawy pomysł na fabułę książki. Od razu czytelnik staje się ciekawy co się wydarzy w życiu dwóch głównych bohaterek. Drugą bohaterką jest Renee - prawniczka, kobieta żyjąca w pozornie udanym małżeństwie.
W tej powieści autorka porusza problem straty bliskiej osoby, żałoby oraz samobójstwa. Znajdziecie tu wiele wątków: zdrada, rozwód, szantaż, czyli możnaby powiedzieć... samo życie.
Wielką zaletą tej książki są ciekawe opisy. Autorka w doskonały sposób próbuje ukazać nam, że wydarzenia z dzieciństwa mogą w późniejszym życiu wpłynąć na nasze zachowania.
Powieść czyta się bardzo przyjemnie. Historie opisane w tej pozycji są bardzo wciągające. Mimo całkiem poważnej tematyki, są tu również zabawne sceny i świetne dialogi.
Książka warta uwagi i przeczytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz