8/06/2014

"Kamieniarz" Camilla Lackberg
Kolejna cześć sagi o zagadkach rozwiklywanych przez szwedzkich policjantów juz za mną i musze przyznać, ze każda kolejna cześć czyta mi sie coraz lepiej.
Przypatrujemy sie pracy policjantów, poznajemy coraz wiecej szczegółów z życia głównych bohaterów.
Ta cześć sagi jest chyba najbardziej poruszająca, bo dotyka najbolesniejszego tematu - morderstwa dziecka. Kto był na tyle okrutny, by nie tylko zabić dziecko, ale także karmić je popiołem? Czy kłótnie sąsiadów maja z tym jakiś związek? Niestety dzieci zbyt często powielają błędy swoich rodziców.
Podobnie jak w poprzednich częściach, tak jak i w tej, bardzo interesujący jest związek bieżącej akcji ze zdarzeniami z przeszłości. Juz od pierwszych stron autorka wciąga nas w  wir wydarzeń. Fabuła podobnie jak w poprzednich częściach trzyma wysoki poziom. Jest dobrze przemyślana i pełna nagłych zwrotów akcji. Całość napisana jest lekko, co sprzyja szybkiemu czytaniu lektury.
Cała Czarna Seria Camilli Lackberg to doskonała i pasjonująca saga, dla której warto zerwać nie jedna noc.
Pochłania, zachwyca i wzrusza.

CYTATY "KAMIENIARZ":

,,(...) najgroźniejszy jest ten, który nie ma juz nic do stracenia."

,,Nie rozumiał, dlaczego wszyscy tak bardzo boja sie śmierci. Nie pojmował, skąd tyle emocji, gdy tylko ktoś o niej wspomni. Smierć to pewien stan, jak zycie. Dlaczego miałaby byc od niego gorsza."

,,Mężczyźni byli jak jabłka: wystarczyło sięgnąć ręka, by któregoś zerwać."

,,Placzacy człowiek działa na bliźnich jak wypadek samochodowy. Nie mozna od niego oderwać wzroku."

,,Warto sie poświecić, by razem isc przez zycie."

,,Wolałaby jednak dzielić z nim to cierpienie, żeby nie musieli każde z osobna, szukać sensu każdego kolejnego oddechu."

,,Jakby była gorsza, tylko dlatego, ze ma w życiu cel inny niż podcieranie dzieciom tylkow."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz