11/17/2014

"Przez ciebie" Emily Hainsworth


Mnie osobiście ta książka zaskoczyła, spodziewałam się czegoś nieco innego, jednak było to pozytywne zaskoczenie. O czym jest ta książka? O ponadczasowej miłości, smutku rezygnacji, pustce i o powrocie do normalności.
Autorka napisała tę książkę w spoób, który pozwala nam dobrze i wyraźnie odczuć wszystkie emocje.Ta powieść zaskakuje czytelnika z każdym kolejnym rozdziałem, a nawet z każdą kolejna stroną. Zakończenia nie spoób przewidzieć, zaskoczy ono każdego, podobnie jak cała historia.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, skąd w nas uczucie deja vu? Być może to faktycznie tylko uczucie, ale jeśli nie? Jeśli faktycznie już kiedyś to przeżyliśmy, lub przeżyły to nasze drugie ja w innym wymiarze? To właśnie znajdziecie w tej książce.

Powieść "Przez ciebie" czyta się szybko, jest to efekt mało zawiłej fabułu, w której występuje motyw dwóch równoległych światów. W tej książce najbardziej poruszający jest opis cierpienia głównego bohatera, po stracie jednej z najbliższych dla niego osób. Początkowo można odnieść mylne wrażenie, że jest to historia dla nastolatków, ale po wgłębianiu się w kolejne strony, przestajemy postrzegać książkę w ten sposób.

Książki nie mogę zakwalifikować do moich ulubionych, ale myślę, że niewiele jej do tego brakuje. Historia "Przez ciebie" została zekranizowana, więc zwolennicy filmów znajdą coś również dla siebie.
Polecam ją na jesienny wieczór, do pochłonięcia w kilka godzin.

CYTATY "PRZEZ CIEBIE":

,,Czasami nie ma ani dobrego, ani złego sposobu - oznajmia spokojnie. - Czasem musisz po prostu iść za głosem serca."

,,Nie chcę żyć bez Viv, ale ból po niej jest lepszy od braku wszelkich uczuć."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz