11/12/2014

"Milcząca dziewczyna" Tess Gerritsen


Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i na prawdę jestem zachwycona, nie zawiodłam się, już planuję kolejne powieści, które wyszły z pod pióra Tess Gerritsen.
Tess Gerritsen w "Milczącej dziewczynie" wprowadza nas w orientalny klimat kultury chińskiej i przedstawia czytelnikom fragmenty starochińskich legend o duchach oraz o tajemniczych mistrzach sztuk walki.
Książka wciaga już od pierwszych stron i z każdą kolejną stroną wzrasta ciekawość czytelnika. Do ostatniego rozdziału ciężko domyślić się kto ukrywa się pod postacią Małpiego Króla, oraz kto jest winnym masakry w barze Czerwony Feniks , która rozegrała się dziewiętnaście lat temu.
Fabuła powieści wciąga i trzyma w napięciu. Na pewno nie jest przewidywalna i posiada zaskakujące zakończenie. "Milcząca dziewczyna" to książka pełna magii i tajemniczości.
Książkę można z czystym sumieniem nazwać niesamowitą, a niektórych samo zakończenie może wzruszyć, co nie często zdarza się podczas czytania kryminałów.
Tę książkę polecam wszystkim miłośnikom kryminałów jak i miłośnikom samej autorki Tess Gerritsen. Ja tę pozycję oceniam jako rewelacyjną, przeczytałąm ją jednym tchem. Uwielbiam książki pisane w ten sposób, z taką fabułą. Nie nudziła mnie ona nawet przez chwilę.
Gorąco polecam.

CYTATY "MILCZĄCA DZIEWCZYNA":

,,Posiadanie dziecka oznacza, że twoje serce już zawsze jest zdane na łskę świata."

,,Pozbawieni więzi z naszymi przodkami jesteśmy samotnymi drobinami kurzu znoszonymi przez prąd i zagubionymi, do niczego i nikogo nieprzywiązanymi."

,,Rodzinne mity bowiem mają dla nas o wiele większe znaczenie niż prawda. Pomagają nam przezwyciężyć świadomość, że nasze życie jest pozbawione większego znaczenia."

,,Ten, który nie zdoła pomścić zła uczynionego jego rodzicom, nie jest godzien miana człowieka."

,,Władza oznacza wieczny strach przed jej utratą."

5 komentarzy:

 1. Autorki nie znam, a mój związek z kryminałami jest nacechowany sporym dystansem i sporadycznymi spotkaniami. Choć muszę przyznać, że w ostatnim czasie coraz częściej sięgam po ten gatunek. Niestety do tego tytułu nie jestem przekonana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej to rozumiem, każdy lubi inne gatunku. Mnie też nie przekonują wszystkie kryminały, jednak sądzę, że nie pożałowania byś gdybyś sięgnęła po tę pozycję. Mnie ten tytuł przekonał ponieważ to nie tyle kryminał go thriller medyczny :) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Czytałam tą książkę i u mnie też było to pierwsze spotkanie z tą autorką ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam wszystkie książki Gerritsen. Najlepszą rekomendacją będzie chyba fakt, że cały komplet stoi na mojej półce i będzie powiększany w miarę ukazywania się kolejnych książek. A półka nosi nazwę: "Nie pożyczam, bo mogą nie wrócić". Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Tess Gerritsen to moja ulubiona kobieca autorka kryminałów, ani razu się na niej nie zawiodłam.

  Zapraszam przy okazji do mnie
  degustatorka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń