7/27/2014

"Arabska zona" Tanya Valko"Arabska zona" to wstrząsająca historia Polki, która poslubila muzułmanina, na długo zapada w pamięć czytelnikowi. Jest to trudna lektura, na pewno nie dla wrażliwych ludzi. Nie jest to opowieść oparta na faktach autentycznych, ale mimo tego, podczas czytania wzbudza wiele emocji, pokazuje jak jeden człowiek niszczy zycie całej rodziny. Poznajemy kulturę orientu, arabska mentalność, a także tamtejszy stosunek do kobiet.
"Arabska żonę" czyta sie dobrze, napisana jest żywym, bardzo realistycznym językiem i bardzo wciąga. Autorka doskonale zna realia panujące w krajach arabskich, ksiazka jest rezultatem dwudziestoletnich kontaktów z krajami muzulmanskimi, studiów, badań, doświadczeń własnych oraz zasłyszanych opowieści. Autorka połączyła w tej powieści wiele ludzkich historii.
Ksiazka warta polecenia dla tych, których ciekawi zycie muzułmanów, a także ich kraj i tradycje. Warta polecenia ku przestrodze, dla wszystkich kobiet planujących zycie z muzułmanami i wyjazd do ich kraju. Zawsze warto najpierw zapoznać sie z ich kultura.

Cytaty "Arabska zona":

,,Kochanie, pieniądze czynią cuda - zawiesza głos - ale nie mogą spowodować, żeby ktoś cię pokochał, lub szanował."

,,Delikatnie tule go do piersi, a on jak dziecko wypłakuje swój żal, rozpaczą nad błędami, których juz nie bedzie mógł naprawić. Ja zaś rozmyślam, ze póki serce bije w piersi, póki sie żyje, to zawsze jest nadzieja, światełko, które rozjaśnia nawet najgłębszy mrok."

,,Czy ty nie czytałas o kulturze arabskiej, zwyczajach, historii, tradycji? Nauczyłas sie paru słów i uważasz, ze to wystarczy, aby brać sobie za męża Araba ?"

1 komentarz:

  1. Przeeczytalam wszystkie czesci tej arabskiej sagi, jednak "arabska zona" jest bezkonkurencyjna, przeczytalam ja jednym tchem- szczerze polecam!

    OdpowiedzUsuń