12/02/2014

"Klub miłośników ginu i zupy z ostryg" Nancy RossiterHistoria przedstawiona w tej książce być może nie powala na kolana, ale jest dość ciekawa, by przeczytać ją w kilka godzin. To całkiem przyjemna historia, z krótkimi rozdziałami dzięki czemu czyta się ją dość szybko, lecz niestety nie zapada ona na dłużej w pamięci czytelnika.

Książka ta opowiada o zakazanej miłości dwójki bohaterów. Choć wydaje się to dość oklepanym tematem, to autorka sprawia, że ta historia w oczach czytelnika jest całkiem niebanalna.
Mimo, że jesteśmy tu świadkami miłości zakazanej, której być nie powinno, to w głębi duszy kibicujemy kochankom, choć dobrze wiemy, że ciężko będzie doszukiwać się tutaj szczęśliwego zakończenia.
Bardzo dużą rolę w życiu naszych bohaterów odgrywa religia i wiara w Boga. I wbrew temu, że każdy z nich głęboko wierzy, to pisarka nie próbuje wmówić nam, że są oni przez to nieomylni. Wręcz przeciwnie. Przedstawaia bohaterów jako normalnych ludzi którzy popełniają błędy, w szczególności gdy chodzi o trapiące ich uczycia, bywają słabi.

O tym jak rozwinie się ta miłość skrywana w tajemnicy i jakie będzie miała skutki, dowiecie się sięgając po "Klub miłośników ginu i zupy z ostryg". Dostarczy wam ona mam nadzieję przyjemnych wrażeń.
Polecam jako lekką lekturę na weekend.

CYTATY "KLUB MIŁOŚNIKÓW GINU I ZUPY Z OSTRYG":

,,Bóg zawsze ma plan... nawet jeśli czasem nie potrafimy zrozumieć jego powodów."

,,Nikt nigdy się nie dowie, że ja coś znaczyłem dla ciebie i że ty mnie kochałaś."

,,Bóg wie. On wie, co robimy, zanim to zrobimy. Wie, co mówimy, jeszcze zanim to powiemy. I wybacza nam na długo przedtem, zanim sami jesteśmy gotowi sobie wybaczyć."

1 komentarz:

  1. Taki książki są czasami potrzebne. Chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń