11/13/2016

"Profesor" John Katzenbach


          Świetny thriller psychologiczny. Jeden z najlepszych jakie do tej pory czytałam. Napisany sprawnie, czyta się go szybko, do ostatniej strony doskonale trzyma w napięciu. Sam pomysł na taką fabułę - wprost genialny. Kolejny plus to na pewno różnorodność postaci, a przede wszystkim ich prawdziwość.

          Nie można na pewno zaprzeczyć, że autor posiada talent literacki, w dużej mierze koncentruje się on na psychologicznej stronie swoich bohaterów. Nie znajdziemy tutaj akcji rodem z sensacyjnych powieści. Ale ktoś kto szuka czegoś ze świetną psychologiczną fabułą na pewno będzie zadowolony.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Katzenbacha i uważam je za udane, na pewno nie będzie ono ostatnim.

          Nie wiem czy w realnym świecie można doszukać się takich zbrodni i fetyszy. Tak, to chyba można nazwać fetyszem. Gdy para przestępców porywa nastoletnią dziewczynę, by więzić ją w podziemiach, poddawać torturom i gwałtom, a wszystko to transmitować na żywo w internecie. Transmitować -  lecz wiedzą o tym tylko nie liczni i zamożni z zakątków całego świata. Zamożni, bo za oglądanie takiej poniekąd makabrycznej transmisji płaci się nie małe pieniądze.
Jaką rolę w tym wszystkim odegrał tytułowy profesor? Przekonajcie się sami.

          Książka ma różne opinie, niektórzy nawet twierdzą, że ich zdaniem była nudna. Ja się z tym nie zgadzam. Intrygująca fabuła, świetni bohaterowie i genialny pomysł na thriller psychologiczny.
Polecam gorąco!

CYTATY "PROFESOR":

,,Lubimy okłamywać samych siebie."

,,Audie, to się czasem po prostu wie. Widzisz, że wszystko jest tak jak powinno, ale coś ci mówi, że to nie prawda. I takie właśnie poczucie ogarnęło mnie tego dnia. Wszystko było w zbyt idealnym porządku. Zdecydowanie."

,,Strach, pomyślała, zawsze czai się tuż pod skórą i tylko czeka, żeby wyrwać się na wierzch."  

          

         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz